poniedziałek, 11 maj 2015 kl. 13:51

Na jakiej zasadzie udzielany jest kredyt w rachunku bieżącym?

Jeżeli klient posiada konto w danym banku, na który regularnie wpływają środki np.; z tytułu wynagrodzenia, ma także dobrą historię współpracy z bankiem, to może on wnioskować o udostępnienie dla jego rachunku bankowego opcji kredyt w rachunku bieżącym. Jest to rodzaj kredytu gotówkowego, jego najczęstszym wymogiem historia konta. Aby otrzymać kredyt w rachunku bieżącym, konto powinno istnieć i być użytkowane, co najmniej od pół roku. Na podstawie historii konta bankowego klienta bank ocenia czy stać go na taka formę kredytu czy nie.

Maksymalny limit kredytowy będzie wynosił 5. lub 8.–krotność wpływów na konto, jednak w zależności od banku poziom ten może się różnić. Ten rodzaj kredytu jest kredytem odnawialnym udzielanym zwykle na okres 12 miesięcy. Odsetki z tego tytułu pobierane są wyłącznie od wykorzystanej kwoty kredytu, a nie od całej przyznanej sumy. Tutaj - portalbankowy.info - znajdziesz najlepsze kredyty gotówkowe w sieci.

 

 
admin |
środa, 22 kwiecień 2015 kl. 10:02

W nowoczesnej rzeczywistości ekonomicznej masz do dyspozycji wiele instytucji kredytujących potrzeby. Pytanie tylko, z jakich podmiotów skorzystać, aby nie rozczarować się długoterminowo. W artykule otrzymasz listę bezpiecznych, a także innowacyjnych kredytodawców działających z powodzeniem we współczesnej gospodarce.

 

 
piątek, 10 kwiecień 2015 kl. 10:43

Lokat bankowych na rynku jest tak dużo, że od początku są one dzielone na różne ich rodzaje, aby można było je ze sobą porównać.

 Lokaty bankowe dzielą się na różne lokaty takie jak lokaty terminowe, czyli jest to taka umowa między bankiem a klientem, której zostaje określony termin pozostawionych pieniędzy na takim koncie oszczędnościowym, którym nazywamy lokatę. Takie lokaty można odnowić lub też nie wszystko to zależy od danego banku i jaką zawarliśmy z nimi umowę. Jeżeli przed terminem klient będzie chciał powrotem swoje oszczędności wtedy może ponieść tego konsekwencje w postaci prowizji, jaką zabierze za taki uczynek bank, dlatego też warto się zastanowić czy taka lokata terminowa jest dla nas odpowiednim rozwiązaniem, bo nagromadzone pieniądze wtedy nam się stracą.

 
admin | | Użyte znaczniki: , , ,