piątek, 20 marzec 2015 kl. 08:54

Kredytów na rynku jest bardzo wiele rodzajów.

To, na który się zdecydować, zależy przede wszystkim od tego, na co nam są potrzebne pieniądze. Gdy chcemy je przeznaczyć na cel taki jak na przykład zakup nowych mebli czy sprzętów, najczęściej decydujemy się na kredyt gotówkowy. Jednak tutaj także wyróżniamy dwie możliwości, czyli tradycyjny kredyt , gdy to samodzielnie załatwiamy w banku wszystko i dostajemy pieniądze do ręki, lub też możemy się zdecydować na zakup na raty, wtedy to sklep, w którym chcemy dokonać zakupu załatwia zazwyczaj za nas wszystkie formalności i to on otrzymuje od banku pieniądze. Pewnym minusem zakupów na raty jest przede wszystkim to, iż kredyt jest przyznawany tylko i wyłącznie do zakupów wybranych towarów w konkretnym sklepie. Jeżeli więc zamierzamy robić zakupy w różnych miejscach i chcemy mieć nieco więcej [pieniędzy, na przykład na wykonanie prac remontowych, wtedy na pewno najlepszym rozwiązaniem będzie przede wszystkim kredyt gotówkowy, czyli tak zwany konsumpcyjny. Te pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel, nikomu nie tłumacząc się z ich przeznaczenia.

 
admin | | Użyte znaczniki: , ,
wtorek, 03 marzec 2015 kl. 10:23

Banki detaliczne muszą zarabiać. Większość banków w Polsce należy do korporacji zagranicznych wymuszających na lokalnych instytucjach finansowych ambitne działania marketingowe. Promocja lokat bankowych jest zatem w kraju na bardzo wysokim poziomie, lecz niekoniecznie maksymalnie uczciwym. Jeżeli zrozumiesz promocję instrumentów oszczędnościowych, wtedy znacznie łatwiej wytypujesz narzędzia faktycznie przynoszące korzyści ekonomiczne długoterminowo.

 
piątek, 13 luty 2015 kl. 11:43

Problemowy kredyt

Branża finansowa, opierająca się w głównym stopniu na uzyskiwaniu dochodów z pożyczania pieniędzy, zakłada nie tylko bezproblemowe kredyty gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne itd., ale także i takie, które trudno jest odzyskać. Pożyczanie pieniędzy to zawsze ryzyko, czasami czynność ściągania zaległego zobowiązania kosztuje sporo wysiłku, czasu a także pieniędzy. Nie bez powodu banki zatrudniają osoby, których zadaniem jest ściąganie wierzytelności poprzez zawiadamianie, przypominanie droga listowną, drogą telefoniczną. Trzeba zdawać sobie sprawę, iż biorąc kredyt gotówkowy lub każdy inny, w jego kosztach są już wkalkulowane kwestie windykacyjne, a mimo bank zawsze na nowo będzie doliczał odsetki karne, opłaty związane z przesyłką korespondencji itd.

 

 
admin | | Użyte znaczniki: , , , ,