czwartek, 29 styczeń 2015 kl. 14:16

 Zastanawialiście się kiedyś skąd banki mają pieniądze na udzielanie kredytów? Przecież zwykle są to dosyć długoterminowe pożyczki, a i ryzyko nie spłacenia ich w czasie, a czasem w ogóle jest bardzo duże. Nie mogą zatem czerpać jedynie z własnych dochodów, bo szybko by upadły. Same spłacane raty też by im nie wystarczyły. Jak działa mechanizm kredytowy i z jakich środków jest złożony?

 
środa, 21 styczeń 2015 kl. 08:12

Kredyt gotówkowy to dla wielu bardzo potrzebny zastrzyk pieniędzy, a nawet ostatnia finansowa deska ratunku. Nagły wydatek, czy też jakaś okazja, która nie może czekać aż uzbiera się odpowiedni kwotę to częste sytuacje, w których tai zastrzyk gotówki jest potrzebny. Jednak oprócz korzyści, jakie taki kredyt daje w postaci możliwość natychmiastowego zakupu dóbr, czy usług istnieje również obowiązek jego spłaty. Aby ten obowiązek był jak najmniej uciążliwy, to konieczne jest wybranie odpowiedniej oferty kredytowej, na atrakcyjnych warunkach, a zanim to się zrobi, trzeba koniecznie przeanalizować swoje możliwości co do spłaty takiego kredytu. Jeśli taka decyzja zostanie podjęta, to warto skorzystać z jednej z wyszukiwarek kredytów, czy też z rankingów dostępnych w sieci, aby zorientować się co jest dostępne na rynku i jakimi ofertami warto się zainteresować.

 
wtorek, 13 styczeń 2015 kl. 08:30

Wiele się słyszy o lokatach bankowych i ich popularności, okazuje się jednak, że wciąż wiele osób nie wie, czym one są.

Lokata bankowa jest swego rodzaju umową zawieraną pomiędzy bankiem, a właścicielem lokaty. Lokata jest skierowana do osób, które posiadają nadwyżki finansowe. W wyniku wykonania tej umowy klient dokonuje wpłaty pewnej sumy pieniędzy na wskazany rachunek bankowy, natomiast bank gwarantuje zwrot tych środków powiększonych o zysk w terminie zakończenia lokaty. Obecnie dostępne są różnego rodzaju lokaty, począwszy od lokat, które zakłada się na okres jednego dnia, a skończywszy na lokatach zakładanych na okres nawet sześćdziesięciu miesięcy. Lokata bankowa jest jedną z najbardziej tradycyjnych, a zarazem bezpiecznych form oszczędzania, ponieważ nie jest ona prawie w ogóle obarczona ryzykiem. Decydując się na zawarcie lokaty warto przyjrzeć się wszystkim dostępnym lokatom, które oferowane są przez poszczególne banki. Wejdź na http://www.inwestowaniena5.pl oprocentowanie lokat bankowych.