wtorek, 13 wrzesień 2016 kl. 14:16

Chcąc bezpiecznie ulokować nasze oszczędności, najczęściej wybieramy w tym celu lokatę bankową. Jest ona dostępna dla każdego i jej otwarcie nie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu finansów. Warto jednak posiąść choćby podstawową wiedzę na temat tego na zawracać uwagę chcąc wybrać lokatę bankową, by uczynić to we właściwy sposób zapewniający nam maksimum korzyści, jakie możemy odnieść z faktu lokowania środków.

 
admin |
wtorek, 07 czerwiec 2016 kl. 14:38

Kredyt gotówkowy to taka forma kredytu, która cechuje się jedną podstawową cechą. Jaka to cecha? Kredyty gotówkowe są wypłacane tylko i wyłącznie gotówką, to też pieniądze trafiają bezpośrednio do naszych rąk tu i teraz, tak można to ująć. Dobrym przykładem kredytu gotówkowe w obecnych czasach jest kredyt studencki. Nie mniej jednak wszelkie formy tego rodzaju kredytowania są dziś bardzo popularne i cieszą się bardzo dużym zaufaniem społeczeństwa. Należy także wspomnieć, że kredyty te nie są jednolite i takie same, wręcz przeciwnie, różnią się one między sobą na wielu płaszczyznach, począwszy od czasu spłaty a skończywszy na wysokości oprocentowania. Mało tego, bardzo często możemy spotkać się także z pojęciem, wakacje od rat, co ono oznacza? Oznacza ono, że na przykład dwa, lub trzy albo i więcej pierwszych miesięcy po otrzymaniu kredytu, nie będziemy musieli spłacać rat, ponieważ jak wyżej wspomniano, wówczas obowiązuje ów termin, czyli owe wakacje. Można tutaj dyskutować czy jest to jakieś ułatwienie, skoro tak czy owak pieniądze będziemy musieli zrobić i czy zrobimy to w dwadzieścia czy w dwadzieścia trzy miesiące nie gra roli. To jednak byłoby błędne rozumowanie, ponieważ dla wielu rodzin, te trzy miesiące czy też dwa owych wakacji w spłacaniu rat, może być bardzo ważnym okresem. Mało tego ów element sprawia, że część ludzi albo sięga po kredyt albo tego nie robi.

 
admin | | Użyte znaczniki: , , , , ,
wtorek, 19 kwiecień 2016 kl. 15:53

Kredyt można przeznaczyć na wiele różnych rzeczy. Za jego pomocą można sfinansować droższe inwestycje, na które odłożenie pieniędzy z wypłaty jest wręcz niemożliwe. W momencie, kiedy składamy w banku wniosek o udzielenie kredytu gotówkowego nie deklarujemy na jaki cel będą przeznaczone pieniądze/ bank nawet nie pyta po co nam są potrzebne pieniądze. Jest to nasza sprawa i od nas należy co za ten kredyt kupimy. Bardzo często taka pożyczka jest niczym innym jak sposobem na sfinansowanie codziennych potrzeb. Są jednak grupy kredytobiorców, którzy przeznaczają pieniądze na bardziej ekscentryczne rzeczy.