piątek, 09 czerwiec 2017 kl. 13:20

Otrzymanie pożyczki w aktualnych warunkach gospodarczych nie jest prostym zadaniem. Kredytobiorca dopełnia najczęściej zróżnicowanych formalności i dokładnie wypełnia wniosek kredytowy, co pozwala na przeanalizowanie podstawowych wskaźników ekonomicznych budżetu domowego. Wpływ zdolności kredytowej na pozyskanie wartościowej pożyczki gotówkowej jest bardzo duży, a bez optymalizacji budżetu nie ma nawet sensu wchodzenie do sektora kredytowego.

 
wtorek, 16 maj 2017 kl. 11:43

Trudno zaprzeczyć, że na sam dźwięk pojęcia Rada Polityki Pieniężnej wywołują niemałe emocje. Raz w miesiącu organizowane są zebrania na których jest ustalana odgórnie stopa procentowa. Jednak wszystko po kolei.

Czym są banki komercyjne?

Banki komercyjne to banki, które potrzebują pewnego zastrzyku gotówki, aby mogły normalnie funkcjonować. Działają tylko i wyłącznie dzięki Bankowi Centralnemu, który stale doprowadza pieniądze, aby mógł nimi dysponować. Wszystkie decyzje zatem zależą od instytucji Banku Centralnego oraz jego rady. Działają one na zasadzie, że część pieniędzy jest pożyczana a następnie sprzedawana w formie pożyczek (dlatego pożyczki mogą mieć wysokie oprocentowanie).

 
admin | | Użyte znaczniki: , , , , ,
poniedziałek, 03 kwiecień 2017 kl. 11:11

Jeśli chodzi o karty kredytowe to one dość często u niektórych osób mogą budzić nieuzasadniony lęk. Jednak takie negatywne podejście do nich nie będzie niczym odpowiednim. Nie należy podchodzić do tego w taki sposób. Niezbędne jest spojrzenie na to ze zdecydowanie innej perspektywy.

 
admin | | Użyte znaczniki: , , , ,