piątek, 28 październik 2016 kl. 11:55

Pojęcie lokaty rentierskiej.

Jedną z lokat bankowych jest lokata rentierska. Wybierają ją osoby, które nastawiają się na otrzymywanie regularnych odsetek od kapitału jaki na ta lokatę wpłacą. Mówiąc inaczej osoba posiadająca taką lokatę nie otrzymuje odsetek na koniec okresu lokaty, ale otrzymuje te odsetki w określonych w umowie odstępach czasu. Lokata rentierska tak samo jak lokata terminowa jest zakładana na określony czas, z tym że jest ona lokatą długoterminową zakładaną na okres jednego roku, dwóch lat, a nawet na okres lat trzech. Lokata rentierska ma zazwyczaj mniejsze oprocentowanie niż tradycyjna lokata terminowa. Odsetki nie są kapitalizowane na rachunku, tylko wracają na osobiste konto właściciela lokaty w takim odstępie czasu jaki został określony w umowie. Najczęściej odsetki bank przelewa na konto klienta po miesiącu, po trzech miesiącach lub co pół roku. Nie ma kapitalizacji odsetek i właśnie dlatego lokata rentierska ma niższe oprocentowanie od tradycyjnych lokat terminowych. Bardzo często zakładając lokatę rentierską konieczne jest wpłacenie kwoty minimalnej. Często jest ona duża i dlatego ten typ lokaty skierowany jest bardziej do osób zamożnych. Małe reklamowanie tego produktu bankowego sprawia, że jest to jedna z mniej popularnych lokat bankowych.

 
wtorek, 13 wrzesień 2016 kl. 14:16

Chcąc bezpiecznie ulokować nasze oszczędności, najczęściej wybieramy w tym celu lokatę bankową. Jest ona dostępna dla każdego i jej otwarcie nie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu finansów. Warto jednak posiąść choćby podstawową wiedzę na temat tego na zawracać uwagę chcąc wybrać lokatę bankową, by uczynić to we właściwy sposób zapewniający nam maksimum korzyści, jakie możemy odnieść z faktu lokowania środków.

 
admin |
wtorek, 07 czerwiec 2016 kl. 14:38

Kredyt gotówkowy to taka forma kredytu, która cechuje się jedną podstawową cechą. Jaka to cecha? Kredyty gotówkowe są wypłacane tylko i wyłącznie gotówką, to też pieniądze trafiają bezpośrednio do naszych rąk tu i teraz, tak można to ująć. Dobrym przykładem kredytu gotówkowe w obecnych czasach jest kredyt studencki. Nie mniej jednak wszelkie formy tego rodzaju kredytowania są dziś bardzo popularne i cieszą się bardzo dużym zaufaniem społeczeństwa. Należy także wspomnieć, że kredyty te nie są jednolite i takie same, wręcz przeciwnie, różnią się one między sobą na wielu płaszczyznach, począwszy od czasu spłaty a skończywszy na wysokości oprocentowania. Mało tego, bardzo często możemy spotkać się także z pojęciem, wakacje od rat, co ono oznacza? Oznacza ono, że na przykład dwa, lub trzy albo i więcej pierwszych miesięcy po otrzymaniu kredytu, nie będziemy musieli spłacać rat, ponieważ jak wyżej wspomniano, wówczas obowiązuje ów termin, czyli owe wakacje. Można tutaj dyskutować czy jest to jakieś ułatwienie, skoro tak czy owak pieniądze będziemy musieli zrobić i czy zrobimy to w dwadzieścia czy w dwadzieścia trzy miesiące nie gra roli. To jednak byłoby błędne rozumowanie, ponieważ dla wielu rodzin, te trzy miesiące czy też dwa owych wakacji w spłacaniu rat, może być bardzo ważnym okresem. Mało tego ów element sprawia, że część ludzi albo sięga po kredyt albo tego nie robi.

 
admin | | Użyte znaczniki: , , , , ,