piątek, 20 marzec 2015 at 08:54 am. Użyte znaczniki: , ,

Kredytów na rynku jest bardzo wiele rodzajów.

To, na który się zdecydować, zależy przede wszystkim od tego, na co nam są potrzebne pieniądze. Gdy chcemy je przeznaczyć na cel taki jak na przykład zakup nowych mebli czy sprzętów, najczęściej decydujemy się na kredyt gotówkowy. Jednak tutaj także wyróżniamy dwie możliwości, czyli tradycyjny kredyt , gdy to samodzielnie załatwiamy w banku wszystko i dostajemy pieniądze do ręki, lub też możemy się zdecydować na zakup na raty, wtedy to sklep, w którym chcemy dokonać zakupu załatwia zazwyczaj za nas wszystkie formalności i to on otrzymuje od banku pieniądze. Pewnym minusem zakupów na raty jest przede wszystkim to, iż kredyt jest przyznawany tylko i wyłącznie do zakupów wybranych towarów w konkretnym sklepie. Jeżeli więc zamierzamy robić zakupy w różnych miejscach i chcemy mieć nieco więcej [pieniędzy, na przykład na wykonanie prac remontowych, wtedy na pewno najlepszym rozwiązaniem będzie przede wszystkim kredyt gotówkowy, czyli tak zwany konsumpcyjny. Te pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel, nikomu nie tłumacząc się z ich przeznaczenia.

Nieco innym rodzajem kredytu na pewno jest kredyt hipoteczny. Kredyt hipoteczny można znaleźć z niską marżą i w dogodnych dla nas warunkach, w których rata kredytu nie będzie problemem do spłaty w określonym czasie, jaki sobie ustalimy. Każda rata taka może być stała, ale też może się zmniejszać z upływem czasu i lat a zależy to wszystko od nas, co sobie ustalimy w banku. Każdy z banków ma swoje oferty kredytowe, dlatego też należałoby przeglądnąć w tym kierunku każdy bank, który nam oferuje kredyt hipoteczny. Kiedy się staramy o niego warto skontaktować się z doradcą finansowym, który przedstawi nam najlepszą ofertę kredytową i którą warto wziąć. Pieniądze kredytu hipotecznego można wydać na określony cele takie jak nabycie mieszkania czy budowę domu lub też wykup mieszkania komunalnego oraz zakładowego. Można też zakupić działkę z niedokończoną budową czy też chcemy pozyskać dodatkowe środki na zakup wyposażenia mieszkania, które na przykład dostaliśmy w spadku i nie mamy pieniędzy na jego wyremontowanie lub też na inne cele związane z udzieleniem kredytu hipotecznego. Gdy jednak interesuje nas taki właśnie kredyt należy bardzo starannie sprawdzić oferty banków, szczególnie wiele uwagi przywiązując przede wszystkim do tego, jakie są związane z nimi opłaty. W wielu bankach w zależności od kwoty można negocjować na przykład wysokość marży czy też nawet prowizji.

Poza tym bez względu na rodzaj kredytu dobrze jest wiedzieć, czy bank oferuje nam dodatkowe, korzystne dla nas opcje. Jeżeli w grę wchodzi kredyt na dłuższy czas czy też w wyższej wysokości, na pewno dobrze jest go zabezpieczyć. Można w tym celu wykupić odpowiednie ubezpieczenie, którego wartość zazwyczaj jest wliczana w kapitał kredytu. To niezwykle dobra opcja, jednak warunki ubezpieczenia także warto dokładnie przeczytać , ponieważ mogą być one bardzo różnorodne. Bywa że ubezpieczenie obejmuje tylko sytuację śmierci kredytobiorcy, ale są też takie, w zakresie których jest także ochrona w momencie, gdy ktoś straci pracę. Zazwyczaj jednak musi to być zwolnienie z tak zwanych przyczyn leżących po stronie pracodawcy. Ponadto bank nie gwarantuje wtedy spłaty całości kredytu, a jedynie pokrywa raty w określonym w umowie ubezpieczenia okresie. Obecni banki oferują klientom także tak zwane wakacje kredytowe. W umowie kredytu jest określone, na jaki czas bez konsekwencji klient może sobie pozwolić na przerwę w spłacaniu kredytu, zazwyczaj po wcześniejszym poinformowaniu banku o korzystaniu z tej opcji.

 

« Jak banki promują now… | Strona domowa | Jak dzielimy lokaty b… »