poniedziałek, 06 lipiec 2015 at 09:26 am. Użyte znaczniki: , , , , ,

Konsumenci a w tym klienci banków zastanawiają się jak przystąpić do wniosku o kredyt. Na co powinniśmy zwracać uwagę i czego się wystrzegać. Lepiej zdecydować się na ofertę banku czy para banku? Zdania w tej kwestii są bardzo podzielone. jedni zdecydowanie wybierają banki ze względu na bezpieczeństwo. Banki odpowiednio dobierają kredyt do możliwości naszych przychodów miesięcznych i do odpowiedniej raty kredytu. W innych instytucjach praktycznie każdy ma szansę dostać kredyt lecz później gorzej jeżeli jeśli nie da się go spłacić gdyż rata okaże się zbyt wysoka. Wejdź na tę stronę po najlepszy kredyt ranking można zobaczyć tutaj - wejdź i sprawdź.

 

Wybór kredytu

Kredytobiorca chcący dobrać jak najlepszy kredyt dla siebie musi zapoznać się ze wszelkimi informacjami dotyczącymi kredytu gotówkowego. Zawsze jest możliwość spotkania się z doradcą finansowym, który przedstawi najbardziej odpowiedni dla nas kredyt oraz zapozna nas ze wszystkimi procedurami. Dodatkowo kredytobiorca może skorzystać z wiedzy znajdującej się w internecie na stronach banków.

Ważnym kwestią jest przygotowanie się do rozmowy z konsultantem banku. Przeprowadza on wstępną ocenę scoringową. Uwzględnia się między innymi stan cywilny, wiek, długość zatrudnienia. Na podstawie takiej oceny, konsultant banku wydaje pozytywną bądź też negatywną ocenę kredytobiorcy.

Podpisanie umowy kredytowej

Po pozytywny przejściu oceny kredytobiorcy przez konsultanta pozostaje podpisanie umowy. Zazwyczaj dostając taką umowę do ręki od razu podpisujemy ją. I tu jest nasz wielki błąd. Na przeczytanie umowy powinniśmy poświęcić czas i dokładnie ją przeanalizować. Na umowie powinno być zaznaczone wyraźnie kto jest kredytobiorcą, a kto kredytodawcą. Powinna zostać wpisana kwota całkowitego zobowiązania do spłacenia – kredyt wraz z ponoszonymi dodatkowymi kosztami. Istotna informacją jest długość spłacania rat, możliwości ewentualnego odroczenia rat. Jeżeli odroczenie jest możliwe powinna zostać zapisana informacja na ile miesięcy jest ona przewidziana. Kolejną ważną informacją jest również ta możliwości spłaty kredytu przed czasem oraz opisana procedura spłaty. W umowie powinna być zawarta informacja jakie konsekwencje nam grożą w przypadku gdy nie spłacimy raty kredytu w terminie.

 

« Lokaty przez Internet… | Strona domowa | Lokata bankowa chyba … »