piątek, 19 luty 2016 at 1:10 pm. Użyte znaczniki: , , , , ,

Kredyt gotówkowy to dla wielu ludzi jedyne rozsądne rozwiązanie, które pozwala uzyskać gotówkę na ściśle określone cele. Powodów, dla których tak wielu ludzi ulega pokusom banków, decydując się na kredyt gotówkowy, jest w zasadzie wiele. Nieplanowane wydatki, brak gotówki na ciągle odkładany remont, chęć zrealizowania marzeń. Każdy powód jest dobry, by pokusić się choć o kilka tysięcy złotych. Przed zaciągnięciem kredytu warto sprawdzić banki i porównać oferty zobacz tutaj jak podejść do kredytu: http://www.sprawdzajbanki.com.

Wysokość oprocentowania i prowizji

Oprocentowanie kredytu, które pozwala na wyliczenie odsetek jakie trzeba spłacić dla banku za możliwość skorzystania z opcji zadłużenia, to chyba podstawa jeżeli chodzi o wybór oferty. W końcu od tego będzie zależała wysokość miesięcznej raty. Warto podkreślić, że każda oferta może określać zupełnie inne oprocentowanie, pomimo iż będzie dostępna w tym samym banku. Do tego dochodzi jeszcze prowizja. Bank zawsze pobiera pewną sumę za udzielenie kredytu. Wybierając kredyt gotówkowy, należy po prostu sprawdzić wszelkie koszty, jakie będą wiązały się z tym faktem.

Maksymalną kwotę kredytu

Decydując się na zadłużenie, warto sprawdzić maksymalną kwotę kredytu jaki można zaciągnąć w wybranym banku. Mając do wyboru kilka ofert kredytu, niekiedy korzystnie jest wybrać tę propozycję doradcy, która umożliwi dostęp do większej kwoty. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych potrzeb, ale jedno jest tu pewne, na etapie wyboru zobowiązania, tę kwestię trzeba bezwzględnie sprawdzić.

Okres spłaty zobowiązania

Każda oferta kredytu nakreśla konkretne warunki, jakie kredytobiorca musi spełnić, aby w ogóle podpisać umowę i uzyskać pieniądze. Każda oferta stawia inne warunki, dlatego też jeden kredyt gotówkowy umożliwia kredytobiorcy pozyskanie 5 000 złotych, inny zaś stwarza większe możliwości, zapewniając mu na przykład 20 000 złotych. Wraz z kwotą wzrasta również okres spłaty zobowiązania. Jeżeli kredytobiorca wie już jakiej kwoty potrzebuje, powinien zorientować się także, ile będzie miał czasu na zwrócenie gotówki do banku. Jeżeli okaże się, że okres spłaty kredytu jest zbyt długi, warto rozejrzeć się za korzystniejszą ofertą.

Zabezpieczenia kredytu

Dokonując porównania ofert kredytów gotówkowych, albo po prostu wyboru, należy między innymi poświęcić chwilę na przeanalizowanie sposób zabezpieczeń. Każdy kredyt gotówkowy stawia kredytobiorcom pewne wymagania co do zabezpieczenia. Niekiedy zabezpieczeniem może być dochód współmałżonka, w innych przypadkach musi to być na przykład nieruchomość. W tej kwestii również poniekąd kredytobiorca musi ocenić swoje możliwości. Im wyższa kwota kredytu, tym więcej jest zabezpieczeń i bardziej kosztowne muszą one być.

Zwracając uwagę na wyszczególnione punkty, każdy kto będzie starał się o kredyt gotówkowy, na pewno dokona właściwego wyboru. Trzeba tylko przyłożyć się do tego zamiaru, a wybór będzie satysfakcjonujący.

 

« Wiedza przy finansach… | Strona domowa | Na co można przeznacz… »