środa, 01 luty 2017 at 1:51 pm. Użyte znaczniki: , , , ,

W sektorze kredytowym występują nie tylko bogate podmioty. Umowy kredytowe podpisuje się nawet z osobami niezwykle słabo zarabiającymi, ale pod wieloma warunkami. Rynek kredytowy dla osób wykluczonych finansowo to bardzo ciekawe pojęcie, dyskutowane nawet w środowisku międzynarodowym. Kim jest zatem osoba wykluczona finansowo i w jakich warunkach taki podmiot ma szansę ubiegać się o kredyt gotówkowy? Sprawdź sam http://www.kredytowysklep.pl/.

Mikro pożyczki szansą dla osób, które nie korzystają z systemu opieki społecznej

W Polsce funkcjonuje wiele rodzin, które posiadają pewien dochód miesięczny (minimalny), przy którym niemożliwym jest uzyskanie świadczeń pochodzących z pomocy społecznej. Wykluczenie finansowe dotyka coraz częściej osób wykonujących obowiązki zawodowe na podstawie umowy o dzieło, a nawet w oparciu umowy o pracę – pensja minimalna. Akurat minimum socjalne w kraju jest ustalone na poziomie mniej więcej 650 złotych/osoba miesięcznie. Przy obecnym stanie gospodarki przetrwanie za 650 złotych jest praktycznie niemożliwe, bez wsparcia kredytami lub świadczeniami dodatkowymi z pomocy socjalnej. Rynek mikropożyczek oczywiście istnieje, ale niekoniecznie w bankach detalicznych. Najpopularniejsze banki nie udzielają ryzykownych pożyczek krótkoterminowych ze względu na zbyt duże ryzyko i stosunkowo małą opłacalność współpracy. Najlepsze programy pożyczek krótkoterminowych dla osób wykluczonych finansowo posiadają parabanki, a także sektor pożyczek społecznościowych, gdzie właściwie wszystkie stawki masz szansę negocjować zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Mikro pożyczki pozwalają wyjść z biedy, podnieść kwalifikacje zawodowe, wyjechać do większego miasta w poszukiwaniu racjonalnego zatrudnienia. Osoby wykluczone finansowo nie posiadają zazwyczaj dodatkowych zabezpieczeń majątkowych, ani stabilnego dochodu.

Problem z wykluczeniem finansowym należy całkowicie wyeliminować

Osoby z pewnym poziomem zarobków, bez dostępu do pomocy socjalnej i bez szans na krótkoterminowe kredyty borykają się z największymi problemami ekonomicznymi. W dobrze rozwiniętym kraju problem wykluczonych finansowo nie powinien w ogóle istnieć. Niestety z praktyki gospodarczej wynika, że na osobach wykluczonych finansowo zyskują nieuczciwe podmioty pożyczkowe.

 

« Lokaty rentierskie. | Strona domowa | Kredyty gotówkowe bez… »