piątek, 09 czerwiec 2017 at 1:20 pm. Użyte znaczniki: , , , , , , ,

Otrzymanie pożyczki w aktualnych warunkach gospodarczych nie jest prostym zadaniem. Kredytobiorca dopełnia najczęściej zróżnicowanych formalności i dokładnie wypełnia wniosek kredytowy, co pozwala na przeanalizowanie podstawowych wskaźników ekonomicznych budżetu domowego. Wpływ zdolności kredytowej na pozyskanie wartościowej pożyczki gotówkowej jest bardzo duży, a bez optymalizacji budżetu nie ma nawet sensu wchodzenie do sektora kredytowego.

Jak warto optymalizować budżet gospodarstwa domowego?

Powiększenie dochodów jest najważniejszym punktem. Nie chodzi jednak wyłącznie o wysokość dochodów, ale również ich stabilność i rodzaj zatrudnienia. Mniejszy dochód na umowę o pracę na czas nieokreślony wygrywa na rynku kredytowym z umową zlecenie za większe stawki. Umowa o dzieło jest dyskusyjna, ponieważ większość artystów rozlicza się w ten sposób. Przy dużych dochodach i potwierdzonej reputacji kredytobiorca nie musi obawiać się problemów z rozpatrzeniem wniosku. Wysokie dochody i wysokie koszty jednocześnie to zagrożenie dla płynności, a co za tym idzie obniżenie wskaźników przy podpisywaniu umowy kredytowej. Musisz generować możliwie największą kwotę wolną po odjęciu kosztów stałych od dochodów. Im większa kwota wolna, tym solidniejsze limity kredytowe. Zastanów się też nad płynnością i faktycznymi terminami wypłat. Dodatkowo przemyśl możliwość szybkiej sprzedaży majątku trwałego przy ewentualnych problemach ekonomicznych. Zatrudnienie w kraju to często niepewna kwestia, dlatego ocena realnych możliwości kredytowych należy wyłącznie do ciebie. Żaden bank nie jest w stanie przewidzieć faktycznych konsekwencji współpracy w 100%. Możesz wysyłać informacje do wielu banków odnośnie ofert cenowych, jeszcze przed wypełnieniem całego wniosku kredytowego. To dobry sposób na porównanie warunków.

Dobra zdolność kredytowa to zawsze większy kredyt do dyspozycji

Można powiedzieć, że im więcej zarabiasz, tym większy kredyt gotówkowy otrzymasz. Od pozytywnej zdolności kredytowej zależy dostęp do preferencyjnych warunków pożyczek, brak problemów formalnych, większe perspektywy negocjacyjne, np. przy zarządzaniu działalnością gospodarczą. Ocena własnej zdolności kredytowej jest niezbędna, jeżeli chcesz w przyszłości celować w kredyt hipoteczny lub większy kredyt gotówkowy.

 

« Stopy procentowe a op… | Strona domowa | Wpływ zdolności kredy… »