wtorek, 01 sierpień 2017 at 11:10 am. Użyte znaczniki: , , , , ,

Budowa domu to wydatek kilkuset tysięcy złotych. Wiele osób decyduje się wówczas na wzięcie kredytu hipotecznego. Jest to dobre rozwiązanie, gdyż sam dom będzie zabezpieczeniem takiego kredytu. Można również wziąć kredyt gotówkowy, jeśli ma się odpowiednią do tego zdolność kredytową. Będzie to jednak droższe rozwiązanie, ale jeżeli ktoś chce może taki sposób kredytowania wybrać. Sprawdźmy, gdzie najlepiej zaciągnąć kredyt na kwotę 200 tysięcy złotych z okresem kredytowania 120 miesięcy. Sprawdzanie ofert zacznijmy od kredytu gotówkowego w BGŻ BNP Paribas. Jest to oferta promocyjna, która znalazła się na pierwszym miejscu w kalkulatorze kredytowym jaki dostępny jest w internecie na wielu stronach. W ramach tej oferty kredyt będzie miał oprocentowanie w wysokości 5,99%. Zaletą oferty jest brak prowizji od udzielonego kredytu. Odsetki będą nas kosztowały 66329 złotych i jest to jedyny koszt kredytu jaki przyjdzie nam zapłacić. Każda ze 120 rat będzie wynosiła 2219 złotych. Co ważne bank nie wymaga dodatkowego ubezpieczenia kredytu.

Oferta pożyczki gotówkowej w Alior Banku ma nieco inne parametry, ale rata kredytu będzie bardzo podobna do raty w BGŻ. Tutaj raty będą po 2227 złotych. Bank proponuje nam oprocentowanie kredytu w wysokości 5%. Jest ono mniejsze od poprzedniej oferty, ale za to trzeba się liczyć z opłatą z tytułu prowizji, której koszt będzie równy 10 tysięcy złotych. Ten kredyt będzie nas kosztował łącznie 67285 złotych z czego 57285 złotych stanowi suma odsetek w okresie kredytowania. Różnica w porównaniu do poprzedniej ofert jest nieduża i wynosi jedynie 956 złotych.

Trzecia z ofert należy do Deutsche Banku i jest to oferta db Kredyt Gotówkowy. Bank tą ofertę kieruje do nowych klientów i proponuje im oprocentowanie w wysokości 4,99%. Jak widać jest ono ze wszystkich trzech ofert najmniejsze, ale tutaj prowizja będzie największa. Koszt prowizji jaką naliczy nam Bank za udzielenie kredytu to suma 19800 złotych. Jest ona prawie dwa razy wyższa niż prowizja naliczona przez Alior Bank. Całkowita suma odsetek w ramach tej oferty wynosi 59829 złotych. Doliczając do odsetek kwotę prowizji ten kredyt będzie nas kosztował 79629 złotych. W tym przypadku rata kredytu będzie wynosiła 2330 złotych.

 

« Wpływ zdolności kredy… | Strona domowa | Konwencjonalne pożycz… »