wtorek, 17 październik 2017 at 09:30 am. Użyte znaczniki: , ,

Co to jest pożyczka konwencjonalna?

Pożyczki konwencjonalne to kredyty hipoteczne udzielane przez prywatnych kredytodawców, które spełniają wymogi ubezpieczeniowe. W rzeczywistości prawie 70% wszystkich kredytów mieszkaniowych dokonanych w Polsce jest konwencjonalnych. Są podmiotami sponsorowanymi przez rząd, a nie agencjami, które są regulowane. Teraz pora zapoznać się z dwiema głównymi cechami tradycyjnych produktów hipotecznych. Słowo "konwencjonalny" oznacza pożyczkę nieobjęty przez agencję rządową (w przeciwieństwie do pożyczek, które są wspierane przez zarządzane przez rząd pule ubezpieczeniowe). Również wielkość pożyczek konwencjonalnych nie może przekroczyć limitu kredytowego ustalonego przez rząd. Biorąc pod uwagę ścisłe powiązania dwóch funkcji, często słyszy się dwa słowa "konwencjonalny" i "zgodny" w tym samym zdaniu.

Konwencjonalne programy pożyczkowe

Do niedawna, uzyskanie konwencjonalnej hipoteki oznaczało 20% zaliczki. To nie była przyjemna sytuacja dla kupujących dom po raz pierwszy, którzy często mieli mniejszą ilość gotówki którą udało się im zaoszczędzić na zakup domu. W przeszłości konwencjonalne pożyczki były używane głównie przez nabywców, którzy mogliby wykorzystać kapitał z pierwszego domu jako źródło płatności zaliczek na zakup większego domu. Jednak świat jest inny dzisiaj – jest kilka tradycyjnych programów pożyczkowych, które wymagają niższych pieniędzy (np. 3% lub 5%) i konkurują bezpośrednio z tradycyjnymi programami o niskich dopłatach. Co więcej, niektóre konwencjonalne kredyty hipoteczne są przeznaczone specjalnie dla kredytobiorców o niskim lub umiarkowanym dochodzie. Jedyne, co jest spójne wraz z biegiem czasu, jest to, że kredytobiorcy potrzebują zazwyczaj dobrego kredytu do zakwalifikowania się.

Konwencjonalna pożyczka

To jest prosta, klasyczna wersja kredytu mieszkaniowego dla kredytobiorców o dobrym kredycie i co najmniej 20% zaliczki. Kiedy jest się w tej sytuacji, nie jest wymagane ubezpieczenie hipoteczne. Ceny są bardzo konkurencyjne, szczególnie gdy możesz pominąć dodatkowy miesięczny dodatek dla tych składek ubezpieczeniowych.

Podanie o pożyczkę

Aby zacząć korzystać z aplikacji kredytowej, musisz przygotować do tego różne dokumenty np. dowód osobisty wydane przez państwo, zeznania podatkowe, ostatnie wyciągi z konta, inne źródła dochodów (konta emerytalne, oświadczenia o ubezpieczeniu społecznym i alimenty). Jeśli jesteś osobą prowadzącą działalność na własny rachunek, potrzebny jest szerszy zestaw dokumentów. Najprawdopodobniej zostaniesz poproszony o podanie oświadczeń o zyskach i stratach, a w stosownych przypadkach o papiery upadłościowe bądź decyzje rozwodowe.

Uzyskanie wstępnej akceptacji przed zakupem może zaoszczędzić wiele czasu i stresu. Wiedząc, na co możesz sobie pozwolić, z góry pomoże Ci skupić się na właściwym przedziale cenowym, zmniejszając szanse na zakochanie się w domu, na który cię nie stać.

 

« Kredyt na budowę domu… | Strona domowa | Czy warto zaciągnąć k… »