czwartek, 12 wrzesień 2019 at 11:10 am. Użyte znaczniki: , , , ,

Samochód może wywołać uśmiech na twarzy. Ale straszna pożyczka samochodowa może zamienić uśmiech w grymas... Jeśli nie jesteś zadowolony z kredytu samochodowego, utrudni to zarządzanie płatnościami miesięcznymi. W takiej sytuacji refinansowanie kredytu samochodowego jest właściwym sposobem na zatrzymanie zmartwień.

Oznacza to po prostu zastąpienie istniejącego kredytu samochodowego nowym i innym. Nowy pożyczkodawca spłaci bieżącą pożyczkę samochodową. Ponadto będziesz mógł korzystać z takich korzyści, jak:

mniejsze płatności miesięczne

niższe oprocentowanie

Ale zanim się nad tym zastanowisz, musisz się wiele dowiedzieć o refinansowaniu kredytu samochodowego.

Dokładne informacje to klucz

Refinansowanie może być trudnym zadaniem. Lepiej być wcześniej przygotowanym z następującymi informacjami:

Dane osobowe i kontaktowe: Data urodzenia, numer ubezpieczenia społecznego, status obywatelstwa, stan cywilny, adres domowy, numer telefonu i adres e-mail.

Informacje o zatrudnieniu i dochodach: Status zatrudnienia, nazwa pracodawcy, numer telefonu do miejsca pracy, łączny dochód miesięczny i inne źródła dochodów.

Informacje o samochodzie: Rok produkcji samochodu, numer VIN, szczegóły bieżącego kredytu samochodowego i informacje o bieżącym pożyczkodawcy.

Radość z refinansowania kredytu samochodowego

Dlaczego refinansowanie to dobry pomysł? Większość ludzi postrzega to jako medium do oszczędzania pieniędzy. Niektórzy chcą obniżyć swoje miesięczne płatności. Inni opowiadają się za obniżeniem stóp procentowych lub dostosowaniem warunków pożyczki. Istnieją różne powody, dla których warto to wybrać. Zanim podejmiesz decyzję, zrozum jej możliwe wyniki.

Zmniejszenie płatności miesięcznych

Pomoże to w zmniejszeniu miesięcznych płatności. W jaki sposób? Jest to możliwe, ponieważ nowy kredytodawca zapewni lepsze oprocentowanie. Jako kupujący samochód niższe miesięczne płatności powinny być dla Ciebie priorytetem, ponieważ będzie to miało pozytywny wpływ na Twoją sytuację finansową.

Zmniejszenie stóp procentowych

Jeśli dokonujesz terminowych płatności na rzecz obecnego kredytodawcy, twoja zdolność kredytowa ulegnie poprawie. I będziesz w stanie uzyskać niskie stopy procentowe podczas refinansowania. Oznacza to, że całkowita kwota do spłaty zmniejszy się z powodu niższej stopy procentowej.

Zmniejszenie okresu kredytowania

Możesz rozważyć refinansowanie pożyczki w celu zmiany okresu kredytowania. Jeśli zdecydujesz się na krótszy okres kredytowania, całkowita kwota odsetek zmniejszy się. I będziesz mógł zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy.

 

« Wszystko o lokatach d… | Strona domowa | Makroekonomia w lokat… »