Oferty lokat długoterminowych.

Wśród ofert banków znajdziemy tak zwane lokaty długoterminowe. Ich okres trwania może wynosić trzy lata, a nawet więcej. Prześledźmy kilka najciekawszych ofert lokat długoterminowych jakie mamy na rynku. Lokata terminowa w Eurobanku o okresie lokowania środków równym trzy lata ma oprocentowanie w wysokości 2,15%. Kwota minimalna niezbędna do założenia tej lokaty to dziesięć tysięcy złotych. Dla kwot poniżej tej sumy oprocentowanie będzie mniejsze. Wymogiem koniecznym jaki jest niezbędny do uruchomienia tej lokaty jest założenie w banku konta osobistego. Jeżeli założymy lokatę w banku, a nie przez internet oprocentowanie jakie zaoferuje nam bank będzie nieco mniejsze. Wpłacając kwotę do dziesięciu tysięcy bank zaoferuje nam oprocentowanie 2,05%. Ofertę lokaty na trzy lata znajdziemy także w Plus Banku w ofercie lokaty internetowej. Kwota minimalna potrzebna do założenia tej lokaty to tysiąc złotych. Nie ma jednak żadnych innych dodatkowych kosztów. Bank oferuje nam oprocentowanie lokaty w wysokości 2%.

Najlepsze oferty lokat trzyletnich jakie mamy na rynku bankowym.

Toyota Bank oferuje nam lokatę trzyletnią Depozyt Plus. Oprocentowanie jakie oferuje nam bank jest dosyć duże i wynosi 2,75%. Kwota minimalna jest jednak nie najniższa i wynosi pięć tysięcy złotych. W dniu założenia lokaty i przez cały czas, kiedy będzie ona obowiązywała musimy posiadać w banku rachunek osobisty. Kolejną z ofert lokat na trzy lata jest Lokata Nr 1 w Idea Banku. Tutaj oprocentowanie będzie takie samo jak w poprzedniej ofercie. mniejsza jest jednak kwota minimalna, która wynosi jedynie pięćset złotych. Na tą lokatę możemy maksymalnie wpłacić milion złotych. Nie ma żadnych dodatkowych warunków, a lokatę możemy założyć również na dwa lata. Wówczas oprocentowanie będzie wynosiło 2,7%. Na oprocentowanie 2,7% możemy liczyć w Toyota Banku w Lokacie Standardowej z minimalną kwotą wpłaty dwa tysiące złotych. Lokata ta jest dosyć elastyczna i można ją założyć również na okres dwóch lat, a także na rok, ale wtedy oprocentowanie lokaty będzie mniejsze. Direct+ to oferta lokaty w Santander Banku. Jest lokatą trzyletnią z oprocentowaniem 2,5%. Kwota minimalna na tej lokacie to pięć tysięcy złotych. Lokata Fair Play w Idea Banku i Lokata MAXI w Banku Pocztowym to oferty lokat z oprocentowaniem 2,5%. Do założenia każdej z nich potrzebna jest kwota pięciuset złotych. W przypadku pierwszej lokaty jeżeli zerwiemy ją w ciągu pierwszych osiemnastu miesięcy utracimy odsetki. Po tym okresie zerwanie lokaty powoduje obniżenie oprocentowania do 1,95%, ale zachowujemy prawo do wypłacenia naszych odsetek. Druga z lokat jest lokatą progresywną, co oznacza, że jej oprocentowanie wzrasta z roku na rok. Można ją założyć bez konieczności zakładania konta osobistego, ale w takim przypadku jej oprocentowanie spadnie do 2,3%. Oferta ta jest dostępna za pośrednictwem tak zwanego Pocztowego Konta zawsze Darmowego. Można z niej także skorzystać poprzez sklep internetowy lokaty-online.pl.

Lokata pięcioletnia.

Lokata pięcioletnia jest jedną z ofert BOŚ Banku. Jest to oferta EKO Lokata 5 na 5. Oprocentowanie tej lokaty jest dosyć duże i wynosi aż 2,84%. Kwota minimalna potrzebna do uruchomienia tej lokaty to tysiąc złotych. Jest to rodzaj lokaty progresywnej, w której oprocentowanie z biegiem lat rośnie. W roku pierwszym wynosi ono 1,5%, w roku drugim wzrasta do 1,7%, w roku trzecim wynosi już 2%, w roku czwartym 4%, zaś w roku piąty oprocentowanie wynosi już 5%. Jest to dosyć ciekawy rodzaj lokaty bankowej.

Powiązane artykuły

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.