Najlepsze lokaty – ranking specjalnie dla Ciebie

Miejsce w rankingu

Bank

Oprocentowanie

Okres trwania umowy

Minimalna i maksymalna kwota depozytu

1

Meritum Bank

5,00%

2 miesiące

1 000 złotych – 10 000 złotych

2

Deutsche Bank 

ttt

5,00%

2 miesiące

2 000 złotych – 10 000 złotych

3

Idea Bank

5,00%

3 miesiące

1 000 złotych – 10 000 złotych

4

Getin Bank

4,50%

2 miesiące

500 złotych – 10 000 złotych

5

Santander Consumer Bank

4,10%

Od 1 miesiąca do 36 miesięcy

5 000 złotych – nieograniczona maksymalna kwota

tttdepozytu

Powyższe zestawienie to zbiór najatrakcyjniejszych lokat, które zapewniają na chwilę obecną najwyższe oprocentowanie. Koniec roku to doskonały moment by rozpocząć nową lokatę. Po zmianach w oprocentowaniu lokat długoterminowych, najlepsze lokaty to zdecydowanie te, które oferowane są na krótszy okres i posiadają promocyjne oprocentowanie. Jeżeli chcesz zabezpieczyć swoje pieniądze, a przy okazji zagwarantować sobie zyski – nie zastanawiaj się długo i wybierz jedną z dostępnych jeszcze w ofercie lokat dla nowych Klientów.

Najlepsze lokaty w rankingu to będące już na rynku od kilku miesięcy produkty oszczędnościowe, które dedykowane są wyłącznie nowym usługobiorcom. Coraz więcej banków decyduje się na wprowadzenie do swoich ofert takiej usługi, która zapewnia napływ nowych Klientów, a także całkowicie nowych wpływów finansowych. To szczególnie ważne w momencie gdy stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego zmniejszyły swoją wartość do 2,00% i lokaty, których umowy trwają dłużej niż 6 miesięcy straciły nawet dwukrotnie na wartości swojego oprocentowania.

O czym musisz wiedzieć zakładając lokatę?

Chcesz założyć lokatę promocyjną ale nie wiesz jakie ograniczenia na Ciebie czekają? Przede wszystkim aby podpisać umowę z bankiem nie możesz być ich wcześniejszym Klientem, nie tylko pod względem produktów oszczędnościowych ale również innych usług. Jednak dzięki coraz powszechniejszym działaniom banków masz ogromny wybór wśród promocyjnych lokat i z całą pewnością znajdziesz depozyt dla siebie.

Dodatkowym ograniczeniem jest to, że zakładając lokatę każdy Klient ma możliwość otworzenia tylko jednego rachunku. To szczególnie kłopotliwe jeżeli Twoje oszczędności przekraczają maksymalną kwotę możliwą do zdeponowania na koncie. Alternatywą będzie zamrożenie części środków na tradycyjnej lokacie lub założenie kolejnej lokaty w innym banku.

Gdy decydujesz się na lokatę sprawdź czy jest ona autoodawialna. Po okresie objętym promocją Twoje środki zostaną oprocentowane na mniej korzystnych warunkach. Możesz jednak zrezygnować z tej opcji i samodzielnie wybrać kolejny produkt oszczędnościowy, który pomoże Ci zwiększyć zysk wolnego kapitału.

Dowiedz się czy bank wyciąga konsekwencje w przypadku wcześniejszego zerwania umowy. To szczególnie ważne jeżeli nie masz pewności czy Twoje pieniądze nie będą Ci potrzebne. Najlepsze lokaty to takie, które umożliwią Ci zachowanie wypracowanych odsetek, bez ich utraty w przypadku wypłaty środków przed planowanym terminem.

Powiązane artykuły

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.