Najlepsze oferty lokat 2014 – ograniczenia usług promocyjnych

Już od wielu miesięcy najlepsze oferty lokat 2014 to usługi objęte promocjami. Obecnie banki zyskują coraz więcej przyciągając nowych Klientów i w tym właśnie kierunku rozwinęły się najciekawsze rozwiązania. Lokaty bankowe od zawsze cieszą się ogromną popularnością w naszym kraju. Wraz z wzrostem świadomości odnośnie finansów oraz coraz powszechniejszym zainteresowaniem inwestowania wolnych środków, depozyty nadal są produktem wybieranym przez Polaków najchętniej.

 Atuty promocyjnych lokat bankowych

Czym charakteryzują się lokaty bankowe skierowane do węższego grona usługobiorców? Najistotniejszym atutem jest niewątpliwie to, że są to najlepiej oprocentowane lokaty. Zestawienia i aktualne rankingi produktów oszczędnościowych nie pozostawiają żadnych wątpliwości, różnica między promocyjnymi depozytami, a tymi dostępnymi w standardowej ofercie to nawet oprocentowanie wyższe o 2,00% w skali roku. Mając na uwadze dobro swoich oszczędności, zawsze kierujemy się tym, w jakim banku otrzymamy atrakcyjne odsetki. Dlatego z łatwością można zauważyć, że lokaty dla nowych klientów banku wyróżniają się na tle pozostałych ofert.

Najlepsze oferty lokat 2014 to także niska kwota wymagana do założenia rachunku na jakim zamrozimy gotówkę. Najczęściej są to kwoty sięgające 500 do 1000 złotych. Dzięki temu nawet osoby, które nie dysponują dużymi oszczędności mogą o nie zadbać w odpowiedni sposób.

Kolejnym plusem jest krótko terminowość lokat. Depozyty kilkumiesięczne cieszą się największym zainteresowaniem i powodem takiej popularności zapewne jest to, że dają dużą swobodę. W przypadku gdy okaże się, że potrzebujemy oszczędności, nie jesteśmy zmuszeni kończyć umowy przed terminem, a dodatkowo mamy większą szansę na skorzystanie z lepszej oferty lokaty jeżeli w tym czasie pojawi się lepsza usługa na rynku.

Ograniczenia – o czym wiedzieć zanim wybierzemy lokatę promocyjną?

 

Lokaty promocyjne, w szczególności te adresowane do grona osób, które dopiero rozpoczynają swoją współpracę z konkretną instytucją posiadają również, wady, które wpłyną na przebieg lokowania wolnych środków. Największą i najoczywistszą wadą jest to, że nie każdy zainteresowany będzie mógł skorzystać z tak atrakcyjnej umowy. Najlepsze oferty lokat w 2014 to ściśle określone depozyty, które dotyczą całkowicie nowych klientów banku. Tym samym każdy kto już do tej pory miał szansę skorzystać z usług tej instytucji nie może założyć promocyjnego rachunku.

Ograniczeniem depozytów są także wyznaczone kwoty maksymalne, które najczęściej określane są do 10 000 złotych lub 20 000 złotych. Ponadto usługobiorca nie może otworzyć większej ilości lokat, zatem posiadając kwotę oszczędności wyższą niż przewidziane maksimum, będzie musiał ulokować środki w innym banku, lub na lokacie standardowej w tej samej instytucji.

Do ograniczeń lokat możemy zaliczyć również to, że po zakończeniu umowy, lokata może zostać automatycznie przedłużona jednak już na normalnych warunkach. Są to niżej oprocentowane depozyty, o czym należy pamiętać i zastanowić się czy po okresie gdy nasze oszczędności są objęte promocyjnym oprocentowaniem zdecydujemy się na zakończenie współpracy lub jej przedłużenie.

Powiązane artykuły

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.